Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Galeria2 marca 2018 roku uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom", zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Jarocinie. Zawody zostały rozegrane w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2 w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie reprezentowała 3 - osobowa drużyna, złożona z uczniów technikum i liceum. Nasi zawodnicy wykazali się dużą wiedzą z historii, wyposażenia oraz przepisów pożarniczych i uzyskali bardzo wysokie noty punktowe.

Ostatecznie Mikołaj Witczak był drugi, a trzecie miejsce zajął Adrian Walczak. Obaj uczniowie technikum mechanicznego z przysposobieniem pożarniczym zakwalifikowali się do powiatowego etapu turnieju, który odbył się 23 marca 2018 roku w siedzibie PSP w Jarocinie. Uczniowie naszej szkoły zajmujęli piąte i siódme miejsce.

Arkadiusz Ratajczak

DMC Firewall is a Joomla Security extension!