Język na żywo

GaleriaW ramach „Tygodnia Języków Obcych” w czwartek 15 marca br. odbył się po raz kolejny konkurs językowy „English & Deutsch – JĘZYK NA ŻYWO”, zorganizowany przez panie: Renatę Rożek, Annę Muszyńską, Ilonę Andraszak i Natalię Danielczyk. Celem konkursu było rozwijanie pasji językowych, propagowanie innych kultur oraz podsumowanie i sprawdzenie swojej dotychczasowej wiedzy.

Do konkursu zgłosiło się dziewięć trzyosobowych drużyn z klas pierwszych liceum i technikum, które brały udział w różnych konkurencjach.

Konkurs JĘZYK NA ŻYWO składał się z dwóch etapów. Pierwszym z nich był test krajoznawczy z zakresu znajomości krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Pozwolił on wyłonić 3 zespoły z języka angielskiego i 3 zespoły z języka niemieckiego, które przystąpiły do dalszej rywalizacji.: język angielski (kl. I TSN, I LW, I LR) i język niemiecki (kl. I TSN, I LP, I LR). W drugim etapie konkursu uczniowie przystąpili do czterech kolejnych zadań, w których zdrowa rywalizacja przeplatała się z dużą porcją dobrego humoru.

Pierwszym zadaniem było przedstawienie swojej drużyny wraz z zaprezentowaniem logo, następnie uczestnicy konkursu mogli sprawdzić się w tzw. łamańcach językowych. Kolejnym wyzwaniem było odegranie scenek w języku obcym, gdzie uczniowie mogli wykazać się także swoim talentem, nie tylko językowym, ale też aktorskim. Na samym końcu rywalizacji drużyny przedstawiły prezentacje multimedialne na temat krajów obszaru anglo - i niemieckojęzycznego.

Całość konkursu przebiegała w miłej atmosferze a każda z drużyn zaskoczyła nas na swój sposób. A oto zwycięzcy:
Język angielski:
I miejsce, kl. I LW (Julia Adamczak, Julia Rybczyńska, Eliza Nowak)
II miejsce, kl. I LR (Zofia Wieczorek, Jakub Jankowiak, Katarzyna Komorska)
III miejsce, kl. I TSN (Bartosz Kolasiński, Jakub Nowicki, Klaudiusz Pluta)
Język niemiecki:
I miejsce, kl. I LR (Paluszkiewicz Anna, Wiktoria Pawłowska, Julia Humpa)
II miejsce, kl. I LP (Marta Nowak, Małgorzata Czeszyk, Oliwia Kuberczak)
III miejsce, kl. I TSN (Arkadiusz Grześkowiak, Wojciech Banaszak, Patryk Tomczak)

Nagrody, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wręczył pan dyrektor Witold Bierła wraz z nauczycielami prowadzącymi konkurs.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!