SUPER MECHANICY Z DWÓJKI NA PODIUM

Galeria Drużyna z naszej szkoły w składzie Marcin Walczak, Kamil Wesołek z klasy II E zajęła III miejsce w finale VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników - Młody Mechanik, który odbył się 5.04.2018r. na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

W finale wzięło udział 30 zespołów z całej Polski. Jednak, aby znaleźć się w tym gronie, uczniowie musieli przejść eliminacje, w których startowało 750 drużyn, czyli o każde miejsce w finale rywalizowało 25 zespołów. Z naszej szkoły zakwalifikowało się ich aż 5.

W finale, oprócz testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną, uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi w 10 konkurencjach punktowanych oraz wykonywanych na czas. W trakcie zadań praktycznych zawodnicy musieli dodatkowo odpowiadać na pytania sędziów. Wśród konkurencji praktycznych znalazły się między innymi:
• diagnoza komputerowa uszkodzeń pojazdu,
• diagnostyka komputerowa „hybrydy”,
• podłączenie ładowania samochodu elektrycznego,
• rozpoznawanie części i układów ciągnika,
• dostosowanie oleju do układu i pojazdu,
• diagnozowanie uszkodzenia sprężarki,
• wyważenie koła samochodu ciężarowego.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Pozostałe drużyny z naszej szkoły biorące udział w finale: Filip Roszak, Sebastian Frąckowiak – klasa IV TSE Marcin Nowaczyk, Marcin Kwiatkowski – klasa III THS Miłosz Pluciński, Maciej Naskręt – klasa II TSE Tymoteusz Wielowiejski, Dominik Wielowiejski – klasa II E

Uczniowie, którzy zajęli III miejsce, odbywają praktyki zawodowe w zakładach: PHU Eugeniusz Wojtczak w Golinie oraz Elektronika Samochodowa Dariusz Smułczyński .w Witaszycach.

Opiekunem zespołów jest p. Zbigniew Rychter.

Our website is protected by DMC Firewall!