XXIV Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej

Galeria6 kwietnia 2018r. podczas odbywających się Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu została przeprowadzona XXIV Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej – edycja krajowa dla uczniów, kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych.

Drużyny w składzie: Kacper Jaśniak (IITS), Marcin Kałuża (IITS), Szymon Jackowiak (IITS), Paweł Świątek (Id), Adrian Mańczak (IId), Arkadiusz Bugzel (IIId) rozwiązywały testy z zakresu: budowy, obsługi i technologii naprawy pojazdów, elektrotechniki motoryzacyjnej, baz danych i programów wspomagających eksploatację pojazdów, znajomości maszyn i urządzeń do obsługi i napraw.

Najlepszy wynik uzyskał uczeń: Arkadiusz Bugzel z klasy IIId (uczący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych) zajmując IV miejsce na 72 zawodników startujących na poziomie Branżowej Szkoły I Stopnia. Arek uczy się zawodu w firmie Nowim Mariusz Nowicki Auto Port Centrum Motoryzacji.

Dodatkowo uczniowie mogli zwiedzać wystawy w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Motor Show. „Twarzą” tegorocznej edycji turnieju był Jakub Bielak – redaktor TVN Turbo, znany z takich programów, jak „Jazda Polska”, „Jazda (nie) Polska” i „K2”.

Opiekun drużyny: Tobiasz Klaczyński

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd