Uczniowie z klasy policyjnej na podium

Galeria3 miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w jubileuszowym X Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2018”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile. Uczniowie z Jarocina byli najlepszą drużyną z Wielkopolski. X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2018” rywalizowało 25 reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w X finale reprezentacja ZSP 2 zakwalifikowała się bez eliminacji, w nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w roku ubiegłym.

Podczas dwudniowych zmagań czteroosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach:
- test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy,
- strzelanie,
- tor sprawnościowy,
- test wiedzy o Policji.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie uplasowała się na III miejscu, uzyskując łącznie 388 punktów. Uczniowie zdobyli tym samym puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak – Krzeszewskiej. Lepszymi od zawodników z ZSP 2 w Jarocinie okazali się reprezentanci szkół w Gromniku – 396 punktów i Słupsku – 388 pkt. O zajęciu 3 miejsca zadecydowała ostatecznie ilość punktów zdobytych na torze przeszkód. W tej konkurencji rywale ze Słupska okazali się nieco lepsi. Ponadto reprezentacja ZSP nr 2 zajęła drugie miejsce w teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy i trzecie miejsce w torze sprawnościowym.

Kierownikiem reprezentacji jarocińskiej „Dwójki” w składzie Mateusz Kmieciak, Marcin Podemski, Zuzanna Kaczmarek i Filip Papież była Arleta Krygier – Rybczyńska. Zajęcia z przedmiotów związanych ze służbą w Policji w ZSP nr 2 w Jarocinie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Policjanci przygotowywali reprezentację szkoły do testu wiedzy i umożliwili młodzieży doskonalenie swoich umiejętności strzeleckich na strzelnicy w KPP w Jarocinie.

Our website is protected by DMC Firewall!