Gala finałowa konkursu historycznego „PATRIA NOSTRA”

Galeria24 kwietnia 2018 roku w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu historycznego „PATRIA NOSTRA”. W uroczystości udział wzięło ponad 380 osób: uczestników, przedstawicieli władz samorządowych, patronów i darczyńców.

Podczas gali finałowej prezentowano najlepsze prace uczniów z całej Wielkopolski. W konkursie wzięło udział 89 drużyn, w tym 7 spoza kraju: z Białorusi, Kazachstanu, Litwy i Ukrainy.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu trzydziestosekundowej animacji komputerowej, bądź 45- sekundowego filmu dotyczącego najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w okresie konkretnego tygodnia w roku.

Prace konkursowe będą emitowane w 2018 roku na telebimach w całej Polsce.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego nr 2 w Jarocinie reprezentowały drużyny nr 15 i nr 73, w składzie: Hubert Marciniak, Paulina Warkocka, Zofia Wieczorek, Magdalena Wechterowicz, Jakub Banaszak i Jakub Kujawa . Opiekunami drużyn były: Agnieszka Urbaniak i Sławomira Leśnierowska. Nasze drużyny zdobyły wysokie, 7 miejsce (film o Witoldzie Pileckim) oraz wyróżnienie.

Link do nagrodzonego filmu o Witoldzie Pileckim: https://drive.google.com/file/d/1bBH9RNH61T9ODFZtCJrFL5_PMzXcB-BB/view

Gala odbyła się pod patronatem medialnym TVP3 i TVP Polonia.

Gośćmi honorowymi uroczystości byli m.in.: Wielkopolski Kurator Oświaty – pani Elżbieta Leszczyńska, p. Robert Gaweł, Senator RP oraz p. Ryszard Czarnecki - poseł do Parlamentu Europejskiego.

Celem konkursu jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, etyki chrześcijańskiej oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd