Konkurs „Historia Polski a patriotyzm”

GaleriaW ramach projektu „Patriotyzm jutra” realizowanego w naszej szkole we współpracy ze Studium Prawa Europejskiego przeprowadzono konkurs pt. „ Kto ty jesteś? Polak młody!!!!” Konkurs przeprowadzono w formie quizu, którego inspiracją był popularny program „Kocham Cię Polsko”.

Rywalizowały ze sobą dwie 5 - osobowe drużyny, wspierane przez kolegów i koleżanki z klas. Nie zabrakło i publiczności, która obserwowała zmagania uczestników quizu.

W atmosferze zabawy i rywalizacji zawodnicy rozwiązywali kolejne zadania m.in. rozpoznawali po kilku kadrach kultowe, polskie filmy, piosenki po zaledwie kilku nutach, a także znane postaci czy ważne miejsca w Polsce.

Ułożono również i odgadywano kalambury. Młodzież przypomniała sobie zasady zabawy w „głuchy telefon”. „Dwójkowicze” musieli również pochwalić się znajomością tradycyjnych potraw polskich i regionalnych, takich jak np. bigos czy kluski śląskie.

Całość przygotowała i poprowadziła nauczycielka historii, p. Agnieszka Urbaniak.

To była świetna zabawa! Młodzież pokazała nowe oblicze patriotyzmu, radosnej zabawy i rywalizacji. Na zakończenie uczniowie otrzymali drobne upominki ufundowane przez Neonet i PSB Mrówka. Rywalizujące ze sobą klasy zostały zaproszone na pizzę. Sponsorami tych nagród byli: państwo - Danuta i Szymon Mikuszewscy oraz pan Wojciech Kordus.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd