Zwiedzali Ośrodek Techniki Leśnej

Galeria14 czerwca uczniowie z klasy 2 g branżowej szkoły I stopnia (operator obrabiarek skrawających) oraz z klasy 1 technikum (technik mechanik) pod opieką p. Jana Łowczowskiego udali się na pieszą wycieczkę dydaktyczną do oddalonego od szkoły o prawie 4 kilometry Ośrodka Techniki Leśnej w Jarocinie.

Zapoznali się z działalnością, funkcjonowaniem i produkcją zakładu wytwarzającego maszyny na potrzeby gospodarki leśnej. Pan kierownik Paweł Cupruch wyraził zgodę na zwiedzanie, a główny technolog oprowadził młodzież po działach produkcyjnych. Produkcja wymaga od pracowników wysokich kwalifikacji, prace bowiem wykonuje się przy wykorzystaniu obrabiarek sterowanych numerycznie.

Młodzież otrzymała na pamiątkę kaski oraz kamizelki, w których zwiedzała linie technologiczne.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!