XLIV Olimpiada Wiedzy Technicznej

25 października 2017 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej. Olimpiada rozgrywana jest w dwóch grupach tematycznych:
• mechaniczno-budowlanej,
• elektryczno-elektroniczne.

W olimpiadzie wzięło udział 15 uczniów z klas technikum mechanicznego, elektrycznego i elektronicznego naszej szkoły. Uczestnicy mieli do rozwiązania zestaw testów i zadań otwartych z mechaniki, elektrotechniki, elektroniki, podstaw konstrukcji maszyn i informatyki.

Laureaci zawodów szkolnych wezmą udział w etapie okręgowym, który odbędzie się w Poznaniu 5 stycznia 2018 roku , gdzie uczestnicy będą mieli do rozwiązania zadania z optymalizacji lub zastosowania informatyki w technice i dwa zadania tematyczne. Laureaci Trzeciego etapu centralnego otrzymają nagrody rzeczowe oraz prawo wstępu bez egzaminu wstępnego zgodnie z uchwałami Senatów wyższych uczelni technicznych.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Patronem medialnym jest „Przegląd Techniczny”. Organizatorem etapu szkolnego OWT był Rafał Komorniczak.

Our website is protected by DMC Firewall!