Uczyli przedszkolaków udzielania pierwszej pomocy

GaleriaW poniedziałek 11 czerwca uczennice klasy 1LR razem z ratownikiem medycznym, panem Marcinem Matłoką odwiedzili przedszkole "Marcinek" w Jarocinie, by przeprowadzić z dziećmi zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych.

Podczas zajęć, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień czy złamań. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika oraz uczennic liceum ogólnokształcącego z innowacją ratownictwo medyczne mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

Our website is protected by DMC Firewall!