Sprzątanie Świata

Galeria

Jubileuszowa 25- AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2018”- pod hasłem „AKCJA - SEGREGACJA” odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w dniu 21.09.2018r. W tym roku dążyliśmy do wspierania selektywnej zbiórki odpadów, lepszego wykorzystania zasobów oraz poszanowania środowiska, oszczędność energii i wody. Efekty naszej pracy są bardzo istotne ze względu na konieczność osiągnięcia przez gminę poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych w roku 2020.

W akcji wzięły udział trzy klasy – I LR, I TSN i IIA wraz z nauczycielami Hanną Wardeńską, Moniką Mankiewicz-Wieczorek, Jolantą Węclewską, Krystianem Walczakiem i Michałem Woźniakiem.

W celu zorganizowania akcji nauczyciel Hanna Wardeńska odebrała worki i rękawice z Urzędu Miejskiego w Jarocinie, aby zapewnić zasady bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci. Młodzież naszej szkoły porządkowała tereny przyległe do naszej szkoły oraz tereny leśne przy ul. Wojska Polskiego w kierunku Witaszyc- wszystkie zebrane worki śmieci zostały przeniesione pod bramę szkoły, skąd zostały zabrane i odpowiednio zabezpieczone.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!!!

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd