Noc Naukowców

Galeria

W dniu 28.09.2018 r. grupa 42 uczniów wraz z opiekunami – p. I. Suligą, p. J. Łowczowskim, p. R. Komorniczakiem wybrała się na Politechnikę Poznańską, aby uczestniczyć w Nocy Naukowców.

Na Kampusie Piotrowo młodzież miała niepowtarzalną okazję w niebanalny sposób zgłębić tajemnice fizyki, chemii, robotyki czy mechaniki. Na uczniów oprócz wykładów i filmów czekały między innymi Konkurs Krzykaczy, stoisko Unia Europejska bez tajemnic, laboratorium Ignacego Łukasiewicza, doświadczenia z ciekłym azotem, Laboratorium Szalonego Chemika, laboratorium detektywistyczne z pobieraniem śladów linii papilarnych, prezentacja kuchni molekularnej czy efekty holograficzne. Młodzież mogła ponadto uczestniczyć w pokazie wytwarzania energii, wziąć udział w mechatronicznym mundialu (pneumatyczny symulator rzutów karnych), zobaczyć jak rozchodzi się ciepło, zostać na chwilę maszynistą Pendolino oraz obejrzeć pokaz mikroskopowy osadu z oczyszczalni ścieków.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w przyszłym roku równie licznie i chętnie wezmą udział w kolejnej Nocy Naukowców, a w przyszłości może sami będą ją tworzyć.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd