Poznawali pracę ratowników medycznych w Ostrowie Wlkp.

Galeria

26 września 2018 r. uczniowie drugiej klasy liceum ogólnokształcącego z innowacją ratownictwo medyczne udali się z wizytą do Ostrowa Wielkopolskiego. Mieli tam okazję zobaczyć bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie. Członkowie załogi Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego panowie Hoffmann i T. Golczyk podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu ratownictwa medycznego. Młodzież naszej szkoły miała również okazję zapoznać się z wyposażeniem śmigłowca.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Szpitalu im. Tytusa Chałubińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Nasza grupa młodych ratowników została mile przywitana przez dyrektora szpitala, pana Dariusza Bierłę. Następnie pani Lucyna Szymankiewicz, specjalistka pielęgniarstwa ratunkowego, przedstawiła strukturę nowo wyremontowanego oddziału ratunkowego szpitala. Nie tylko oprowadziła po całym oddziale, ale również dzieliła się wiedzą dotyczącą jej życiowej pasji, czyli pomocy chorym. Udzieliła cennych wskazówek podczas udzielania pierwszej pomocy. Naszą uwagę przykuł nie tylko rozmiar oddziału, ale i jego nowoczesne wyposażenie.

Na koniec wizyty w szpitalu nasi uczniowie mogli zapoznać się również z wyposażeniem specjalistycznej karetki i porozmawiać z ratownikiem medycznym.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!