Dzień Ubezpieczonego w ZSP2

GaleriaW czwartek 18 października w ramach Dni Ubezpieczonego w ZSP 2 oraz projektu edukacyjnego Lekcje z ZUS gościliśmy specjalistów - praktyków z zakresu ubezpieczeń społecznych: Panią Danutę Wiertelak - Kierownik Inspektoratu ZUS w Jarocinie oraz Panie Katarzynę Gładych, Monikę Klubś i Grażynę Stempniak.

Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się od strony praktycznej czym są ubezpieczenia społeczne, jaka jest rola i zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jak on funkcjonuje oraz jakie są korzyści z tytułu płacenia składek. Temat okazał się bardzo interesujący, szczególnie wśród uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy zadawali pytania dotyczące sposobu naliczania i płacenia składek w ramach umowy o pracę. Ich, jako pracowników młodocianych, temat ten już bezpośrednio dotyczy.

Ponadto pracownicy szkoły oraz pełnoletni uczniowie Szkoły Branżowej mogli indywidualnie założyć internetowe konto PUE, dzięki któremu można załatwiać wszelkie sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi przez Internet oraz uzyskać informacje o ubezpieczeniach i płatnościach w ZUS.

Uczniowie naszej szkoły biorą także udział w projekcie ,,Lekcje z ZUS”, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków w sprawie ubezpieczeń społecznych. Ponadto przygotowują się do wzięcia udziału w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!