Poznali Nadwarciański Parki Krajobrazowy

GaleriaMłodzież naszej szkoły wzięła udział w pierwszej wycieczce w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „ROZWÓJ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH W POWIECIE JAROCIŃSKIM”, którego beneficjentem jest powiat jarociński. 30 uczniów pojechało do Lądu i Gołuchowa, gdzie uczestniczyli wraz z opiekunami Hanną Wardeńską oraz Izabelą Wojtkowiak w zajęciach warsztatowo - terenowych z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

W Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie młodzież mogła uzupełnić swoją wiedzę na temat Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego oraz uczestniczyła w zajęciach terenowych w formie QUESTU. Uczniowie rozwiązywali i zagadki, które doprowadziły ich do ostatniego punktu, gdzie znajdowała się ukryta pieczęć.

Młodzież wzięła również udział w zajęciach terenowo – stacjonarnych w Muzeum Leśnictwa i pokazowej zagrodzie zwierząt w Gołuchowie. W Gołuchowskim parku uczniowie zobaczyli wiele unikatowych drzew, poznali warunki, w których żyją żubry, koniki polskie i daniele.

Our website is protected by DMC Firewall!