Zajęcia terenowo – stacjonarne w Wielkopolskim Parku Narodowym

GaleriaDruga wycieczka w ramach PROJEKTU „ROZWÓJ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH W POWIECIE JAROCIŃSKIM” odbyła się do stacji naukowo- badawczej w Jeziorach. Udział w wycieczce wzięło 30 uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach warsztatowo- terenowych z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Młodzieżą opiekowały się Hanna Wardeńska i Danuta Twardy.

Uczniowie w ramach zajęć zakresu kartografii oraz pomiarów i obserwacji terenowych dokonywali pomiarów na mapie, odczytywali rzeźbę terenu, wskazywali różnice między mapą analogową a mapą cyfrową. Z kolei na warsztatach z paleontologii i geologii rozpoznawali rodzaje skal w terenie, omawiali procesy prowadzące do powstania skał, oznaczali rodzaje skał, rozpoznawali ich cechy charakterystyczne, a także dowiedzieli się, jak stworzyć własną kolekcję.

Our website is protected by DMC Firewall!