Wolontariusze na Nocy Naukowców w Jarocinie

GaleriaW organizacji tegorocznej II edycji Nocy Naukowców w jarocińskim FabLabie pomagali uczniowie z naszej szkoły.

Przed wejściem na zwiedzających czekała grupa wolontariuszy, która udzielała wszelkich informacji i opiekowała się dziećmi - Kinga Walczak i Wiktoria Banasiak z klasy IIILW, Natalia Łapczyńska i Dominika Hyża z klasy ILR oraz Paweł Marciniak z klasy ILP.

Podczas niezwykle ciekawych zajęć i pokazów można było między innymi przebić woreczek z wodą tak, by nie wyciekła ani kropla czy zrobić wielką pianę dmuchając z wacika kosmetycznego nasiąkniętego płynem. Nad tymi eksperymentami czuwały Zuzanna Jakubowska i Patrycja Daszczyk, Julia Bierła i Agnieszka Jakubowska z klasy I LR. Można też było naładować telefon, jeżdżąc na rowerze, którego pilnowały Kinga Walczak i Wiktoria Banasiak z klasy IIILW oraz zobaczyć niezwykłego robota, którego zaprezentowali żołnierze z jarocińskiej jednostki woskowej.

Dla zwiedzających przygotowano kilkadziesiąt różnych atrakcji w budynku. Dzieci mogły m.in. wziąć udział w doświadczeniach chemicznych, pograć w grę komputerową używając zamiast klawiatury ziemniaków, zagrać na pianinie, ale bananami i marchewkami przy pomocy Zosi Wieczorek z klasy IILR, Agnieszki Ludwiczak z klasy ILR i Michała Andrzejczaka z klasy IIILW. Dużym powodzeniem cieszyło się też przejście po grających schodach oraz stoisko prezentujące przepływ prądu elektrycznego obsługiwane przez Bartka Muszalskiego z klasy IIITM, Szymona Wyremblewskiego z klasy IIITSE oraz Aleksandrę Nawrot i Wiktorię Parużyńską z klasy ILR.

Bardzo dużą atrakcją były samolot i bolid, które stworzyli uczestnicy zajęć w FabLabie. W trakcie czekania w kolejce do wejścia do warsztatu FabLabu, można było zostać sfotografowanym przez foto radar obsługiwany przez Dominikę Hyża z klasy ILR oraz Michała Andrzejczaka z klasy III LW, na co zdecydowało się ponad 200 osób. Następnie można było zobaczyć, jak pracują laser czy drukarki 3D kontrolowane przez Marcina Kwiatkowskiego z klasy IVTHS oraz przejść robotem tor przeszkód obsługiwany przez Marcina Nowaczyka i Patryka Przygodę z klasy IV THS. Pomocą dzieciom przy rysowaniu długopisami 3D służyły Olga Żwawiak, Magda Walczak i Julia Bednarek z klasy I LR. Na sam koniec przy wyjściu z Nocy Naukowców zwiedzający zobaczyli pokaz ekologicznego i tańszego palenia w piecu, który prezentowali Michał Raczkowiak i Piotr Grzelak z klasy III LW.

Na najmłodszych uczestników czekały nagrody. Każde dziecko na wejściu otrzymywało od wolontariuszy kartkę na stemple, które rozdawały Kinga Walczak i Wiktoria Banasiak z klasy IIILW. Po pokazaniu kartki z siedmioma stemplami można było otrzymać Dyplom Młodego Naukowca oraz pierścionek wydrukowany na drukarce 3D lub samolocik wycięty laserem.

Wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

DMC Firewall is a Joomla Security extension!