Wolontariusze na Nocy Naukowców w Jarocinie

GaleriaW organizacji tegorocznej II edycji Nocy Naukowców w jarocińskim FabLabie pomagali uczniowie z naszej szkoły.

Przed wejściem na zwiedzających czekała grupa wolontariuszy, która udzielała wszelkich informacji i opiekowała się dziećmi - Kinga Walczak i Wiktoria Banasiak z klasy IIILW, Natalia Łapczyńska i Dominika Hyża z klasy ILR oraz Paweł Marciniak z klasy ILP.

Podczas niezwykle ciekawych zajęć i pokazów można było między innymi przebić woreczek z wodą tak, by nie wyciekła ani kropla czy zrobić wielką pianę dmuchając z wacika kosmetycznego nasiąkniętego płynem. Nad tymi eksperymentami czuwały Zuzanna Jakubowska i Patrycja Daszczyk, Julia Bierła i Agnieszka Jakubowska z klasy I LR. Można też było naładować telefon, jeżdżąc na rowerze, którego pilnowały Kinga Walczak i Wiktoria Banasiak z klasy IIILW oraz zobaczyć niezwykłego robota, którego zaprezentowali żołnierze z jarocińskiej jednostki woskowej.

Dla zwiedzających przygotowano kilkadziesiąt różnych atrakcji w budynku. Dzieci mogły m.in. wziąć udział w doświadczeniach chemicznych, pograć w grę komputerową używając zamiast klawiatury ziemniaków, zagrać na pianinie, ale bananami i marchewkami przy pomocy Zosi Wieczorek z klasy IILR, Agnieszki Ludwiczak z klasy ILR i Michała Andrzejczaka z klasy IIILW. Dużym powodzeniem cieszyło się też przejście po grających schodach oraz stoisko prezentujące przepływ prądu elektrycznego obsługiwane przez Bartka Muszalskiego z klasy IIITM, Szymona Wyremblewskiego z klasy IIITSE oraz Aleksandrę Nawrot i Wiktorię Parużyńską z klasy ILR.

Bardzo dużą atrakcją były samolot i bolid, które stworzyli uczestnicy zajęć w FabLabie. W trakcie czekania w kolejce do wejścia do warsztatu FabLabu, można było zostać sfotografowanym przez foto radar obsługiwany przez Dominikę Hyża z klasy ILR oraz Michała Andrzejczaka z klasy III LW, na co zdecydowało się ponad 200 osób. Następnie można było zobaczyć, jak pracują laser czy drukarki 3D kontrolowane przez Marcina Kwiatkowskiego z klasy IVTHS oraz przejść robotem tor przeszkód obsługiwany przez Marcina Nowaczyka i Patryka Przygodę z klasy IV THS. Pomocą dzieciom przy rysowaniu długopisami 3D służyły Olga Żwawiak, Magda Walczak i Julia Bednarek z klasy I LR. Na sam koniec przy wyjściu z Nocy Naukowców zwiedzający zobaczyli pokaz ekologicznego i tańszego palenia w piecu, który prezentowali Michał Raczkowiak i Piotr Grzelak z klasy III LW.

Na najmłodszych uczestników czekały nagrody. Każde dziecko na wejściu otrzymywało od wolontariuszy kartkę na stemple, które rozdawały Kinga Walczak i Wiktoria Banasiak z klasy IIILW. Po pokazaniu kartki z siedmioma stemplami można było otrzymać Dyplom Młodego Naukowca oraz pierścionek wydrukowany na drukarce 3D lub samolocik wycięty laserem.

Wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd