Bridgestone szuka pracowników wśród wykwalifikowanych uczniów ZSP2

Galeria9 listopada br. w ZSP nr 2 z uczniami technikum pojazdów samochodowych, technikum mechanicznego, elektrycznego i elektronicznego spotkali się przedstawiciele Firmy Bridgestone sp. z o.o. - pani Martyna Piec oraz panowie Jan Żabierek i Maciej Urbaniak.

Podczas spotkania przedstawiono profil działalności firmy, jej osiągnięcia, asortyment oferowanych opon, proces produkcyjny opon wraz z demonstracją ich przekroju.

Bridgestone działa w Poznaniu już od prawie 20 lat, produkuje codziennie około 30 tysięcy opon i zatrudnia niemal 2 tysiące osób. Jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w europejskiej części japońskiego koncernu Bridgestone Corporation. Dostarcza opony do wszystkich wiodących na świecie marek samochodowych. W fabryce w Poznaniu powstaje prawie 500 rodzajów opon, z których korzystają najwięksi producenci samochodów na świecie. Firma działa także aktywnie na rzecz społeczności lokalnej.

Uczniowie obejrzeli film przedstawiający ,,w pigułce” zakład, jego wyposażenie oraz proces produkcyjny. Dowiedzieli się o zasadach rekrutacji w firmie, wymaganiach na poszczególne stanowiska, organizacji pracy oraz poziomie zarobków dla początkującego pracownika.

Dziś mamy rynek pracownika, to firmy poszukują wykwalifikowanych pracowników i coraz częściej bezpośrednio zwracają się z ofertami pracy do przyszłych absolwentów, co z pewnością świadczy o wysokiej jakości kształcenia zawodowego w ZSP nr 2.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!