Czytali „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego

Galeria13 listopada 2018, szóstego dnia obchodów TYGODNIA DLA NIEPODLEGŁEJ 39 uczniów branżowej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego oraz technikum czytało fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Szkolna aula w ciągu sześciu godzin zamieniała się w rodzinny dom Cezarego Baryki, pogrążone w rewolucyjnym chaosie Baku, dworek Wielosławskich w Nawłoci, balową salę w Nawłoci, mieszkanie Szymona Gajowca czy Ogród Saski. Zadbano również o oprawę muzyczną, scenografię i kostiumy.

Młodzież do czytania powieści Stefana Żeromskiego przygotowywała się od miesiąca. Wszyscy podkreślali wyjątkową atmosferę towarzyszącą przygotowaniom przedstawienia. Uczniowie wzajemnie wspierali się podczas prób, wychodzili z inicjatywami, w jaki sposób uatrakcyjnić swój występ.

Zarówno nauczyciele, jak i młodzież podkreślali, że tego typu wydarzenia stanowią doskonałą promocję czytelnictwa wśród młodych ludzi.

Our website is protected by DMC Firewall!