Uczcili pamięć bohaterów powstania wielkopolskiego

Galeria 9 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach upamiętniających bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

Już o 5.15. na jarocińskim dworcu kolejowym uczestniczyli w organizowanej przez Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Jarocinie patriotycznej inscenizacji „Obudzić śpiących”, przywołująca pamięć udziału jarociniaków w powstaniu wielkopolskim.

Z kolei w godzinach popołudniowych uczestniczyli we mszy świętej w intencji narodu i bohaterów powstania wielkopolskiego w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla w Jarocinie. Następnie wspólnie z żołnierzami, pocztami sztandarowymi służb mundurowych, związków kombatanckich i szkół przemaszerowali na jarociński rynek, gdzie odbył się capstrzyk. W czasie uroczystości młodzież była świadkiem między innymi podniesienia flagi państwowej, odczytania Apel Poległych, a także złożenia kwiatów przy tablicy upamiętniającej powstańców wielkopolskich. Po oficjalnej ceremonii zaprezentowana animację „Z martwych powstała”.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd