Szkolne eliminacje Olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych’’

Galeria 27 listopada ponad 40 osób wzięło udział w szkolnych eliminacjach Olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych’’, organizowanej po raz 4 w naszej szkole przez nauczycieli przedmiotów ekonomicznych.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań z zakresu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i ZUS. Trzy najlepsze wyniki w szkole uzyskali Beata Derezińska i Bartosz Grobelny z klasy I liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem policyjno - prawnym oraz Karolina Glinkowska z klasy III ZSZ w zawodzie sprzedawca i to oni mają szansę reprezentować nas w etapie regionalnym w Poznaniu.

Ponadto nasza młodzież bierze udział w Projekcie edukacyjnym ,,Lekcje z ZUS” w ramach, którego odbyły się lekcje z pracownikami Inspektoratu ZUS w Jarocinie. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Our website is protected by DMC Firewall!