Zajęcia warsztatowo – terenowe w przedmiotów przyrodniczych w Poznaniu i Kórniku

Galeria Odbyła się trzecia wycieczka w ramach PROJEKTU „ROZWÓJ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH W POWIECIE JAROCIŃSKIM”. Tym razem młodzież pojechała do Obserwatorium Astronomicznego i Ogrodu Botanicznego w Poznaniu oraz Arboretum w Kórniku. Udział w wycieczce wzięło 30 uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach warsztatowo - terenowych z zakresu przedmiotów przyrodniczych wraz z opiekunami- Hanną Wardeńską i Moniką Mankiewicz- Wieczorek.

W Obserwatorium Astronomicznym uczniowie uczestniczyli w wykładzie multimedialnym „PLANETY UKŁADU SŁONECZNEGO” oraz mogli obejrzeć, jak działa zabytkowy refraktor Zeissa 200/3000 mm.

W Ogrodzie Botanicznym mogliśmy wziąć udział w zajęciach edukacyjnych „Z KRZYSZTOFEM KOLUMBEM WYPRAWA PO AROMATYCZNE PIERNIKI”, podczas których uczestnicy zajęć dowiedzieli się wiele o przyprawach pochodzących z dalekich zakątków świata. W ich rozpoznawanie zaangażowaliśmy zmysły węchu oraz wykonaliśmy przeróżne ozdoby z ich owoców. Następnie udaliśmy się do szklarni, gdzie mogliśmy przekonać się, jak naprawdę wyglądają rośliny przyprawowe.

W kórnickim Arboretum uczniowie mogli podziwiać zarówno kilkusetletnie okazy drzew rodzimych, przede wszystkim lip, buków, i dębów, jak i dobrze zadomowione ponad stuletnie egzemplarze egzotycznych magnolii drzewiastych, jodeł greckich czy cypryśników błotnych, a także krzewów ozdobnych: lilaków, forsycji, różaneczników i azalii.

Wycieczka była doskonałą przygodą, podczas której młodzież miała okazję uzupełnić wiedzę teoretyczną z biologii, geografii i fizyki.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd