Jarocin - tu wybiło źródło wolności

W ZSP nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie powstał film autorstwa Agnieszki Urbaniak pt. „Jarocin - tu wybiło źródło wolności”, mający na celu upamiętnienie wielkopolskiego zrywu i udziału w nim bohaterów Ziemi Jarocińskiej. Udało się go zrealizować dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów ZSP nr 2 oraz pomocy następujących instytucji i osób: 
- I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie,
- Muzeum Regionalnego w Jarocinie,
- Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Jarocinie, 
- władz miasta Jarocina, 
- grupy rekonstrukcyjnej „Stowarzyszenie Jedność” z Jarocina,
- Pana Wojciecha Koterby, twórcy Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich z Mieszkowa.

Ziemia Jarocińska zrodziła liczne grono godnych zapamiętania bohaterów. Wielu z nich wniosło wielki wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Filmem „Jarocin – tu wybiło źródło wolności” chcemy oddać hołd tym, którzy walczyli o wolną Wielkopolskę i przekazujemy pamięć o nich młodszym pokoleniom.

Film ten brał też udział w konkursie „Nie zmarnujmy szansy, Tej” organizowanym przez „Głos Wielkopolski”.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd