O teatrze antycznym w Jarocińskim Ośrodku Kultury

Galeria W Jarocińskim Ośrodku Kultury uczniowie klas pierwszych: ILP, ILW, ILR, ITHM obejrzeli sztukę pt. „Teatr antyczny”, przygotowaną przez „Teatr Cogito” z Krakowa. Wycieczka w czasie, którą odbyliśmy wraz z głównym bohaterem, profesorem Dionizosem, przeniosła nas do starożytnej Grecji. Tu staliśmy się świadkami sporu pomiędzy dwoma największymi greckimi dramatopisarzami: Sofoklesem i Ajschylosem, a arbitrem był nie kto inny, tylko bóg Dionizos. Aktorzy zręcznie włączyli do przedstawienia naszych uczniów - na scenie mieli okazję wystąpić: Paweł Marciniak (kl. ILP), Marcelina Mączka i Karolina Kołacka (kl. ITH) oraz Dawid Doczekalski, Norbert Andrzejak, Miłosz Kała i Jan Musialski (kl. I LW). To interaktywne doświadczenie teatralne okazało się dla nich niezwykle ciekawe. Być może niektórzy z nich pomyślą o karierze aktorskiej. Na uwagę zasługiwały również dekoracje i efekty dźwiękowe.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd