Kornelia i Milena ze stypendiami Prezesa Rady Ministrów

Galeria10 grudnia 2018 roku W III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wspólnie z wicekuratorem oświaty Zbigniewem Talagą wręczyli najzdolniejszym uczniom z regionu stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok 2018/2019. Wśród 59 wyróżnionych znalazły się również uczennice z naszej szkoły: Kornelia Wróbel z klasy III LPB oraz Milena Wasielak z klasy II TH. Dziewczęta uzyskały najwyższe średnie ocen w roku 2017/2018 odpowiednio wśród uczniów III LO i Technikum nr 2.

Podczas uroczystości zebrani wysłuchali wykładu posła na Sejm RP, Tomasza Ławniczaka, poświęconego „Roli Skalmierzyc i Szczypiorna w przygotowaniach zbrojnych oraz w Powstaniu Wielkopolskim w południowej części Wielkiego Księstwa Poznańskiego (listopad 1918 - luty 1919)”. Wydarzenie uświetnił również występ szkolnego Chóru "Kopernik".

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd