Konkurs z języka niemieckiego Weltsprachen Abitur

GaleriaW roku szkolnym 2018/2019 siedemnastu uczniów z klas I, II i III liceum ogólnokształcącego i technikum wzięło udział w jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego Weltsprachen Abitur organizowanego przez wydawnictwo Synapsa sp. z o.o. z Łodzi. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1131 uczestników z całego kraju.

Uczniowie przez 45 minut rozwiązywali test składający się z 20 pytań badających umiejętności w zakresie leksyki, czytania ze zrozumieniem, komunikacji i gramatyki. Pytania dla poszczególnych klas charakteryzował rosnący stopień trudności odwzorowujący zwiększający się poziom umiejętności uczniów. Forma współzawodnictwa jest doskonałym urozmaiceniem zajęć lekcyjnych i stanowi zewnętrzne źródło weryfikacji poziomu wiedzy uczestników.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie otrzymał certyfikat uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego Weltsprachen Abitur.

Każdy uczeń biorący udział we współzawodnictwie uzyskał imienny dyplom uczestnictwa wraz z adnotacją dotyczącą osiągniętego wyniku w ramach poszczególnych klas.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu z języka naszych sąsiadów.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!