Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschfreund”

16 uczniów klas I-III Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wzięło udział w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund”. Współzawodnictwo organizowane jest w ramach programu edukacyjnego „Łowimy Talenty” będącego formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa ta motywuje uczniów do rozbudzania zainteresowań, podejmowania intelektualnych wyzwań oraz pomaga kształtować ważne kompetencje osobiste.

Konkurs sprzyja utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. W tegorocznej jego edycji uczestniczyło 6017 uczniów z 326 szkół z całego kraju.

Licealiści przez 45 minut rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, w którym każda z odpowiedzi mogła być prawdziwa lub fałszywa. Materiał językowy testu uwzględniał wymagania określone w podstawie programowej.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie mieli okazję zdiagnozować swój potencjał w zakresie kompetencji kluczowej w skali ogólnokrajowej. Dyplomy uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach pierwszych, drugich i trzecich w szkole uzyskali odpowiednio: Patrycjusz Michor, uczeń klasy I LP, Anna Paluszkiewicz, uczennica klasy II LR oraz Kornelia Wróbel, uczennica klasy III LPB. Pozostali uczniowie otrzymali Dyplom Uczestnika Konkursu.

Koszty udziału w konkursie sfinansowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie.

Our website is protected by DMC Firewall!