Trzydniowe drzwi otwarte

GaleriaJak co roku w pierwszy weekend marca otworzyliśmy na oścież drzwi naszej szkoły, przed tymi, którzy chcą od 1 września rozpocząć naukę w naszej szkole. Tym razem jednak uczniowie i ich rodzice mogli odwiedzać „dwójkę” przez 3 dni, a wszystko w związku z tym, że w tym roku naukę w naszej szkole będą kontynuowali zarówno absolwenci gimnazjów, jak i szkół ponadpodstawowych. I tak 28 lutego zaproszenia skierowano do młodzieży gimnazjów, 1 marca do uczniów szkół podstawowych, a 2 marca – dla wszystkich zainteresowanych. W ciągu 3 dni odwiedziło nas prawie 1600 uczniów z powiatów: gostyńskiego, jarocińskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego, średzkiego, śremskiego, a także z Konina, Ostrowa Wlkp. i Poznania. Młodzież oczekując na oficjalne rozpoczęcie Drzwi Otwartych, wysłuchała piosenek w wykonaniu: Lilianny Mazur, Kacpra Jaśniaka i Arkadiusza Udzika.

W czwartek i piątek punktualnie o godz. 11.00. zebranych powitał dyrektor szkoły, pan Witold Bierła. W otwarciu Drzwi Otwartych wzięli udział: pani Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego, pani Katarzyna Szymkowiak, wicestarosta powiatu jarocińskiego, pan Jacek Dutkiewicz, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie, pan Józef Robak, podstarszy CRR w Jarocinie, Jan Wałkowski, podstarszy CRR w Jarocinie, pan Krzysztof Kowalski, członek Zarządu CRR w Jarocinie, pani Alina Krawczyńska, dyrektor biura CRR w Jarocinie, pani Monika Kowalczyk, pracownik CRR w Jarocinie. Do młodzieży swoje słowa skierowali: pani starosta Lidia Czechak, pan Jacek Dutkiewicz, podstarszy CRR w Jarocinie pan Krzysztof Kowalski.

Gimnazjaliści oraz ósmoklasiści w towarzystwie nauczycieli i uczniów zwiedzali szkołę. W szkolnej auli można było posmakować świeże bułeczki, pyszne pączki, ciasta i ciastka oraz smakowite wędliny. Poczęstunek zapewniły firmy (Zakład Produkcyjno - Handlowo – Usługowy pani Zuzanny Bartczak, Cukiernia "ANIA" pani Katarzyny Malecha-Kwak oraz pana Andrzeja Malechy, Piekarnia – Cukiernia pana Stanisława Wosińskiego, Piekarnia - Cukiernia PPHU "Sław-Piek" pana Sławomira Ziętego oraz pana Roberta Sobczaka, Przedsiębiorstwo Handlowo Produkcyjne "KASMAN" pani Ewy Kasprzak, PIEK- POL PIEKARSTWO pana Krzysztofa Filary, ZPM BIEGUN, Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Jarocinie, Spółdzielnia Handlowo – Produkcyjna „Zgoda” w Jarocinie), a także uczniowie kształcący się w zawodach piekarz, cukiernik oraz kucharz, którzy na oczach zwiedzających przygotowywali ciastka. Zniewalające zapachy unosiły się w całej szkole.

Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych oraz ich rodzice mogli porozmawiać na temat kształcenia zawodowego z przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Swoją ofertę kształcenia w zawodach przedstawiły również lokalne firmy: AUTO – DUTKIEWICZ, SHP ZGODA, Zakłady Przemysłu Mięsnego BIEGUN, P.W. BARTESCO, JAFO, STEEL RBB SP. Z O.O. SP.K., ZENEX, Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Jarocinie, HDYRO MARKO.

Gimnazjaliści odwiedzili wiele ciekawych miejsc w szkole. Rozmawiali z uczniami obsługującymi szkolne Radio Dwójka. Przyglądali się treningowi dziewcząt trenujących aerobik. Ponadto mogli porozmawiać z przedstawicielami służb mundurowych i ratownictwa medycznego i dowiedzieć się, na czym polega ich służba i jakie umiejętności oraz wiedzę posiądą, ucząc się w liceach (policyjno – prawnym, ratowniczym i wojskowym) oraz technikum mechanicznym z przysposobieniem pożarniczym. Gimnazjaliści i ósmoklasiści odwiedzali również szkolną pracownię hotelarską oraz fryzjerską. W tej pierwszej dowiedzieli się, na czym polega praca w hotelu, a także zobaczyli pokaz carvingu, czyli rzeźbienia w warzywach i owocach. W tej ostatniej z kolei mogli poddać się zabiegom upiększającym – fryzjerskim i kosmetycznym.

Gimnazjaliści i uczniowie klas ósmych zwiedzali pracownie elektryczne, mechaniczne, samochodowe oraz elektroniczne. Mogli dowiedzieć się, czym zajmują się oraz jakie kwalifikacje uzyskują uczniowie uczący się w zawodzie technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik elektryk, elektronik, elektryk, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających.

Młodzież zapoznała się również z pracą sprzedawców monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Bardzo się cieszę, że tylu gimnazjalistów i ósmoklasistów odwiedziło naszą szkołę. – podkreślił dyrektor „dwójki”, Witold Bierła – Staraliśmy się pokazać, że nasza szkoła jest przyjazna uczniom, że można w niej rozwijać swoje zainteresowania oraz zdobyć dobry zawód.

Our website is protected by DMC Firewall!