VI akcja HDK „Oddaj krew z Dwójką"

Galeria5 marca 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie po raz kolejny odbyła się  akcja "Oddaj krew z Dwójką". Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie wszystkich typów szkół ZSP nr 2 w Jarocinie oraz krwiodawcy powiatu jarocińskiego.

Jesteśmy dumni z uczniów klas drugich, którzy po raz pierwszy oddali krew oraz z wieloletnich sympatyków akcji  i naszych absolwentów.

Krew oddało 63 krwiodawców. Udało się zebrać ponad 28 litrów krwi. Akcja została zorganizowana przez Szkolne Koło PCK i wolontariuszy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie z klasy 2 Liceum Ogólnokształcące z przysposobieniem ratownictwo medyczne w ramach projektu „Tydzień dla zdrowia”.

Krew pobierał zespół z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej akcji. Zapraszamy za rok.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd