Magda i Dominika z sukcesami w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom"

Galeria1 marca 2018 uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom", zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Jarocinie. Zawody zostały rozegrane w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2 w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Zespół Szkół PonadgimnazjaLnych nr 2 w Jarocinie reprezentowała 6 - osobowa drużyna, złożona z uczennic liceum. Nasi zawodnicy wykazali się ogromną wiedzą z historii, wyposażenia oraz przepisów pożarniczych i uzyskali bardzo wysokie noty punktowe.

Ostatecznie Magdalena Walczak zajęła pierwsze miejsce, a drugie Dominika Hybiak. Obie uczennice Liceum z przysposobieniem ratowniczym zakwalifikowały się do powiatowego etapu turnieju.

Arkadiusz Ratajczak

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd