MŁODZI MECHANICY Z DWÓJKI W FINAŁACH OGÓLNOPOLSKICH

6 marca 2019r. odbyły się eliminacje do VIII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik organizowanych w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

W eliminacjach, w których wystartowało 893 drużyn z całej Polski, z naszej szkoły wzięło udział 13 drużyn, z których aż 3 zakwalifikowały się do finałowej 30-tki. Dodatkowo jesteśmy jedną z 2 szkół z terenu Wielkopolski, która weźmie udział w Finale Ogólnopolskim.

Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowały się drużyny w składzie:
Szymon Faustyniak, Kamil Piniewski – klasa IV THS
Paweł Pluciński, Klaudiusz Pluta – klasa II TSN
Paweł Świątek, Hubert Siejak – klasa II D

W finale, który odbędzie się 28.03.2019 r. w Poznaniu zawodnicy będą rozwiązywać test z zakresu wiedzy teoretycznej oraz uczestniczyć w praktycznych konkurencjach z zakresu motoryzacji.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i V8 Team oraz sponsorzy z zakresu organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Opiekunem zespołów jest Zbigniew Rychter.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd