Wizyta na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM

GaleriaW dniach 25-26 marca 2019r. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się XVII Dni Turystyki - festiwal podróżniczy prezentujący geografię oraz kulturę najróżniejszych zakątków świata. Dzięki tej imprezie można poznać smak świata i poczuć się jak w drodze.

25 marca przeznaczony był w szczególności dla uczniów szkół średnich, dlatego też chętnie z tego skorzystały klasy I LW, I LR i II TH wraz z opiekunami Hanną Wardeńską, Moniką Mankiewicz – Wieczorek, Małgorzatą Dopierałą – Gęstwą, Jackiem Adamczakiem i Janem Łowczowskim. Oficjalnego otwarcia Festiwalu Dni Turystyki dokonał o godz. 10:00 Dziekan prof. UAM dr hab. Andrzej Macias.

Atrakcje rozpoczęły się od ciekawego wykładu prof. Małgorzaty Mazurek „Oblicza przyrodnicze i kulturowe Andów Środkowych.” 4-osobowa reprezentacja - Oliwia, Julia, Jakub i Szymon wzięli udział w Escape Room. Ponadto za pomocą specjalnych okularów można było obejrzeć wystawę 3D Parku Narodowego Gór Stołowych i wykazać się wiedzą o nich – zwyciężyli Amelia, Romek i Milena. Dla bardzo zwinnych czekał konkurs zacisków – imitacja jaskini, czyli przejście przez tor przeszkód, jakie możemy napotkać w jaskini - w tej konkurencji najlepsi okazali się Romek, Amelia i Magda. W ramach relaksu swoją sprawność fizyczną można było sprawdzić na ścianie wspinaczkowej. Interesujące okazały się również „Warsztaty dziennikarskie” przeprowadzone przez p. Krzysztofa Story.

Our website is protected by DMC Firewall!