Międzynarodowy sukces uczniów z „Dwójki”

GaleriaDrużyna naszej szkoły w składzie: Weronika Broniarczyk z klasy IV TF, Aleksandra Nowak z klasy I LPP, Tomasz Pawłowski z klasy III TM, Eryk Kubiak z klasy IV TM, Arkadiusz Udzik z klasy IV TM oraz p. Agnieszki Urbaniak (nauczyciel historii) oraz p. Renata Rożek (nauczyciel języka niemieckiego) zajęła I miejsce w międzynarodowym Konkursie Nagrody Młodzieżowej 2019 „Młodzież odkrywa swój region”.

Konkurs organizowany jest wspólnie przez Wielkopolskę, Hesję (Niemcy), Akwitanię (Francja) i Region Emilia Romania (Włochy). 22 marca 2019 r. w siedzibie Ministerstwa Kultury i Oświaty Kraju Związkowego Hesja w Wiesbaden (Niemcy) odbyło się posiedzenie międzynarodowej komisji ds. oceny prac Konkursu, która zadecydowała, że nagroda główna za zajęcia I miejsca oraz nagroda finansowa w wysokości 900 euro trafi do zespołu z jarocińskiej „Dwójki”.

Młodzież przygotowała film „Młodzież odkrywa swój region” pod kierunkiem swoich nauczycieli: Agnieszki Urbaniak (scenariusz i reżyseria) i Renaty Rożek (tłumaczenia). Drużynę wspierali również: pan Jacek Adamczak (zdjęcia i montaż filmu), pani Monika Zielińska (korekta tekstu) oraz nauczycielki języka niemieckiego: pani Ilona Andraszak, pani Aneta Chmielewska, pani Sylwia Hybsz – Dyszak, pani Izabela Różańska (tłumaczenie).

Film jest sentymentalna podróżą po Wielkopolsce. Uczniowie odwiedli Nową Kaźmierkę, Orlinę Dużą, Wierzchy, Leszczyce, Słupię, Magnuszewice i Golinę. Pokazali miejsca, gdzie w zgodzie przez wiele lat żyli Niemcy i Polacy. Zaprezentowali regionalne tradycje (m.in. snutki golińskie) oraz to, w jaki sposób fundusze unijne wpłynęły na rozwój Wielkopolski. Zwycięzcy i laureaci Konkursu, w tym oczywiście uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie, zostali zaproszeni w dniach 1-4 maja br. do Hesji przez gospodarzy i fundatorów nagród pieniężnych – Fundację Nagrody Młodzieżowej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 3 maja 2019r. w siedzibie Kancelarii Kraju Związkowego Hesja w Wiesbaden. Film zostanie upubliczniony po uroczystej gali w Wiesbaden.

Cieszę się z sukcesu naszych uczniów – powiedział dyrektor Witold Bierła – wspólnie z nauczycielami wykonali ogromną pracę. Zwycięstwo nie wzięło się z nikąd. Od wielu lat w naszej szkole realizowane są różnego rodzaju projekty filmowe. Młodzież chętnie angażuje się w tego rodzaju działania. Film „Młodzież odkrywa swój region” był trzecim w tym roku tego typu przedsięwzięciem w szkole. Mieli nie tylko możliwość poznawania swojego regionu, ale również doskonalili umiejętność planowania czy współpracy. Nie byłoby jednak zwycięstwa, gdyby nie wspierający młodzież nauczyciele. Poświęcili ogrom własnego czasu, ale było warto. Takie sukcesy dodają wiary we własne siły i motywują do dalszej pracy.

Our website is protected by DMC Firewall!