STANISŁAW GODNIAK 1945 – 2019

STANISŁAW GODNIAK 1945 – 2019

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż
9 sierpnia 2019 r. zmarł Pan Stanisław Godniak, emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie. Urodził się 25.04.1945 roku w Piaskach koło Gostynia. Naukę rozpoczął w Szkole Podstawowej w Wojciechowie, a kontynuował ją w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie, gdzie w 1963 roku zdał egzamin maturalny. W 1967 roku ukończył Studium Nauczycielskie. Zdobył wówczas kwalifikacje do nauczania geografii oraz wychowania fizycznego.

Od 16.08.1966 do 31.08.1967 roku pracowała jako nauczyciel geografii oraz wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie. 1 września 1967 roku został zatrudniony w naszej szkole (wówczas Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Pracujących), gdzie przepracował 30 lat jako nauczyciel wychowania fizycznego. 1 września 1997 roku przeszedł na emeryturę.

Pan Stanisław Godniak był nauczycielem życzliwym, oddanym młodzieży. Rozwijał uzdolnienia sportowe uczniów podczas zajęć pozalekcyjnych oraz zajęć rekreacyjnych. Był popularyzatorem kolarstwa i pływania. Jego podopieczni odnosili sukcesy sportowe w zawodach rejonowych i wojewódzkich.

Za swoją pracę dydaktyczną oraz wychowawczą wielokrotnie otrzymywał nagrodę dyrektora, dwukrotnie został wyróżniony nagrodą Kuratora Oświaty. Za swoje dokonania w zakresie popularyzacji sportu otrzymał Medal za zasługi dla Ziemi Jarocińskiej.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 14 sierpnia 2019 r. o godz. 10.00. w kościele p.w. św. Antoniego w Jarocinie, a uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 11.00. na cmentarzu parafialnym w Jarocinie.

Our website is protected by DMC Firewall!