Złapali bakcyla ekonomii

W piątek 9 października na lekcji podstaw przedsiębiorczości uczniowie klasy IIA g Szkoły Branżowej uczestniczyli w niecodziennej lekcji Projektu BAKCYL prowadzonej w formule online na platformie webinarowej znajdując się w klasie 405.

Celem projektu Bakcyl jest wzrost wiedzy z zakresu ekonomii i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz umiejętności korzystania z usług finansowych wśród uczniów, przy zaangażowaniu sektora bankowego.

Uczniowie spotkali się online z p. Urszulą Szulc Dyrektorem projektów edukacyjnych BAKCYL, która w ciekawy i przede wszystkim wirtualny sposób przedstawiła tematykę lekcji Moje finanse - myślę przedsiębiorczo.

Celem tych zajęć było uświadomienie uczniom, jak zbudowany jest domowy budżet oraz od czego zależy stan jego finansów. Uczniowie dowiedzieli się czy warto oszczędzać, czym różni się kredyt od pożyczki oraz jak świadomie podchodzić do zobowiązań finansowych. Wszystkie kwestie poruszane były z wykorzystaniem środków multimedialnych, a uczniowie, w stałym kontakcie z prowadzącą online, aktywnie odpowiadali na zadawane pytania wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu finansów domowych.