Uroczystość zakończenia nauki przez absolwentów liceum ogólnokształcącego i technikum

26 kwietnia 2024 roku abiturientów klas IV liceum oraz V technikum zgromadziła uroczystość zakończenia nauki w naszej szkole.

Tego dnia swoją obecnością zaszczycili wszystkich zebranych szacowni goście: pan Jacek Jędrzejak – Skarbnik Powiatu, porucznik Mateusz Orłowski – przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kaliszu, podinspektor Marcin Andrzejczak – naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, st. kapitan Rafał Regus – przedstawiciel powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz pan Artur Wieczorek –przewodniczący Rady Rodziców przy ZSP nr 2 w Jarocinie.

Powitano także dyrekcję naszej szkoły, wychowawców klas maturalnych, nauczycieli oraz zgromadzonych absolwentów.

Dyrektor szkoły, pan Witold Bierła w swoim przemówieniu podsumował czas nauki, podziękował uczniom, rodzicom i wychowawcom za angażowanie się w życie szkoły i zachęcał do aktywnego działania na rynku pracy.

Po przemówieniu dyrektora szkoły i pana Jacka Jędrzejaka, który m. in. odczytał list z życzeniami dla maturzystów pani starosty Lidii Czechak, każda z klas zaprezentowała swoje wspomnienia z przebytej edukacji w ZSP nr 2 w formie prezentacji.

Następnie dyrektor szkoły nagrodził uczniów, którzy za cztery lub pięć lat nauki osiągnęli średnią ocen pozwalającą na otrzymanie świadectwa z wyróżnieniem.

Z klasy IV LP:

2. Bartosz Sierszulski
3. Bartosz Plewiński
4. Ryszard Popadłowski

Za aktywne uczestnictwo w życiu szkoły, godne jej reprezentowanie w konkursach i zawodach sportowych statuetki otrzymali:

Z klasy IV LP:

1. Sebastian Cieślak
2. Szymon Gościniak
3. Jakub Kosmalski

Nową tradycją ZSP nr 2 stało się przyznawanie tytułu „Primus inter pares”, co znaczy „Pierwszy wśród równych sobie”. W ten sposób promowane będą w naszej szkole postawy tych uczniów, którzy za najważniejsze zadanie uznają uzyskiwanie jak najwyższych wyników w nauce, sporcie oraz innej działalności szkolnej w całym cyklu nauczania. Po raz pierwszy decyzją Kapituły został wyróżniony w tym roku szkolnym najlepszy absolwent ZSP nr 2 w Jarocinie. Jako pierwszy tytuł „Primus inter pares” otrzymał Kamil Woś z klasy 4LW, którego nazwisko zostanie wpisane do Złotej Księgi Absolwentów.

Po wzruszającym przemówieniu Kamila, uczniom klas mundurowych zostały wręczone certyfikaty ukończenia zajęć z przysposobienia policyjno-prawnego, przysposobienia wojskowego, przysposobienia ratownictwa medycznego oraz przysposobienia pożarniczego.

Kolejnym wydarzeniem podczas uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły przez absolwentów. Treść Roty odczytał abiturient z klasy IV LW Jan Kaczmarek, a ślubowanie przyjął dyrektor Witold Bierła.

W imieniu absolwentów podziękowania odczytała Joanna Wajnert z klasy V TF, a wcześniej, w imieniu Samorządu Szkolnego, pożegnała starszych kolegów Patrycja Dobrzańska.

Podczas piątkowej uroczystości po raz pierwszy wystąpił szkolny zespół muzyczny, przy akompaniamencie którego Zosia Brocka i Gabrysia Nowak z klasy I TFE zaśpiewały dla wszystkich maturzystów piosenki. Uroczystość prowadzili Martyna Andrzejczak z IV LP i Łukasz Kaczmarek IV LW.

Po części oficjalnej absolwenci udali się na ostatnie spotkanie z wychowawcami, podczas których nie zabrakło chwil wzruszenia.