DWÓJKA Z ERASMUSEM

GaleriaPo raz drugi Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie pozyskał fundusze na realizację projektu pt. Fryzjerzy podbijają Europę. Otrzymana kwota dofinansowania to 56 208,00 euro ramach programu ERASMUS+, Akcja 1 „Mobilność edukacyjna w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe w roku 2020”.

Projekt skierowany jest do 32 uczniów klas technikum usług fryzjerskich. W latach 2021/2022 uczniowie wyjadą na dwutygodniowe praktyki do salonów fryzjerskich w Berlinie. W ramach projektu uczniowie podwyższą swoje kwalifikacje zawodowe, zdobędą umiejętność posługiwania się językiem obcym oraz będą mieli możliwość przełamania barier i stereotypów myślowych na temat „RÓWNEGO” współistnienia w zjednoczonej Europie.

Dzięki współpracy z Berlink - niemiecką firmą zajmującą się planowaniem i zarządzaniem europejskimi projektami mobilności w różnych dziedzinach- uczniowie będą mogli na przełomie maja i czerwca w latach 2021 i 2022 w grupach szesnastoosobowych odbyć praktyki w niemieckich salonach fryzjerskich. Młodzież będzie tam nabywać wiedzę w dziedzinie nowych technik farbowania, rozjaśniania i strzyżenia, oraz doskonalić swoje umiejętności językowe. Wyjazd poprzedzony będzie szkoleniami mającymi na celu przygotowanie uczestników w pełni do udziału w projekcie. Odbycie praktyk zorganizowanych przez Berlink, firmę z ogromnym doświadczeniem, goszczącą uczestników z całej Europy, organizującą staże w różnych obszarach zawodowych, a także wizyty zawodowe, seminaria i programy społeczno-kulturalne, zagwarantuje uczniom zdobyć cenne doświadczenie zawodowe i podnieść swoje kompetencje językowe.

Uczniowie otrzymają Certyfikat ukończenia praktyk zawodowych w Berlinie, który będzie ważnym dokumentem w ich zawodowym CV. Opiekunami projektu są Renata Rożek i Renata Ziółkowska.

Rekrutacja uczestników do projektu rozpocznie się w styczniu i lutym 2021.