FINAŁ V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO PATRIA NOSTRA

30 listopada 2020r. w Domu Żołnierza w Poznaniu odbyła się gala finałowa konkursu historycznego Patria Nostra. W V edycji zmagań zaprezentowano prace konkursowe 71 drużyn: z Polski, Holandii, Ukrainy, Litwy i Łotwy. Drużyna ZSP nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie w składzie: Bartosz Grobelny, Aleksandra Nowak i Michał Wojcieszak pod opieką Agnieszki Urbaniak zajęła I miejsce i tym samym zdobyła nagrodę główną konkursu.

Zwycięstwo odniesiono dzięki realizacji filmu pt. „14 VI 1940 – Pierwszy transport polskich więźniów do Auschwitz”.

Laureaci konkursu otrzymali nagrodę finansową oraz cenne nagrody rzeczowe. Szkoła otrzymała pamiątkową szablę, która została przekazana na ręce dyrektora- pana Witolda Bierły.

Konkurs Patria Nostra odbywa się pod patronatem medialnym TVP3 i TVP Polonia, w których wyemitowany został wywiad z Agnieszką Urbaniak i Michałem Wojcieszakiem: https://poznan.tvp.pl/51107782/krotko-o-historii-final-konkursu-patria-nostra

Galę finałową konkursu z naszym udziałem można zobaczyć na https://www.facebook.com/100013917079346/posts/1037609583379601/?d=n

Nagrodzony film można obejrzeć na kanale YouTube

Szczególne podziękowania kierujemy do Towarzystwa Kolei Wielkopolskiej - organizatora Muzeum Parowozownia Jarocin z siedzibą w Jarocinie - za umożliwienie zrealizowania tak cennego projektu.

Agnieszka Urbaniak

DMC Firewall is a Joomla Security extension!