Wirtualna strzelnica „Pojedynek”

GaleriaOd początku listopada w naszej szkole działa pierwsza w powiecie jarocińskim wirtualna strzelnica „Pojedynek”. To kompletny, multimedialny i przenośny strzelecki system szkolno-treningowy działający w wirtualnej rzeczywistości, opracowany na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych.

Wirtualna strzelnica pozwala doskonalić umiejętności w zakresie: bezpiecznego posługiwania się bronią, celowania z wykorzystaniem różnych rodzajów celowników mechanicznych, ćwiczeń w obserwacji, prowadzenia celnego ognia z różnych postaw, na różnych odległościach i warunkach, w tym do celów ruchomych, wspólnego wykonywania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania.

W środę, 3 listopada miał miejsce inauguracyjny pokaz systemu z udziałem starosty Lidii Czechak i zaproszonych przedstawicieli wojskowych, samorządowych i szkolnych. System zaprezentowali Wojciech Krzyżanowski i Jacek Adamczak. Sfinansowanie strzelnicy było możliwe dzięki funduszom ze starostwa powiatowego (30 tys. zł) i znacznego dofinansowania z Ministerstwa Obrony Narodowej (120 tys. zł). Warto zaznaczyć, że jarocińska placówka znalazła się w gronie 45 beneficjentów, którym MON przyznał dofinansowanie na budowę tego typu strzelnicy.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd