Drukuj

Integracja z młodzieżą z Ukrainy podczas wycieczki do Czeszewa

GaleriaUczniowie klasy I LR, I LW, II LP, III LP wraz z młodzieżą z Ukrainy oraz z opiekunami Hanną Wardeńską, Moniką Mankiewicz- Wieczorek i ks. Tomaszem Jakubowskim udali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie oraz Gospodarstwa Agroturystycznego.

Po przyjeździe na miejsce – pan podleśniczy- edukator Marek Dobroczyński zapoznał nas z obiektem Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie, który mieści się w zabytkowym, historycznym budynku wyposażonym w sale dydaktyczne ze stałymi ekspozycjami np. multimedialna makieta przyrodnicza uroczyska i rezerwatu „Czeszewski Las” oraz instalacja edukacyjna „Rzeka” uświadamiająca odwiedzającym, jak ważną funkcję pełni woda w życiu ludzi, zwierząt i roślin. Mogliśmy również podziwiać prace konkursowe, które są efektem konkursu „Las, klimat, drewno, leśnik”, którego laureatkami są nasze uczennice.

Kolejnym etapem wycieczki były atrakcje Gospodarstwa Agroturystycznego. Na miejscu na wszystkich czekało rozpalone ognisko, przygotowane kiełbaski, napoje oraz słodkości - szczególne podziękowania za zaangażowanie dla rodzica naszego ucznia, który przygotował poczęstunek. Najedzeni i wypoczęci mogliśmy skorzystać z wielu przyjemności. Młodzież podzieliła się na grupy, by móc wejść do groty solnej, pojeździć na gokartach, pograć w piłkę nożną, squasha, skorzystać z kortów tenisowych i placu zabaw.

Szczególne podziękowania kierujemy dla SPONSORÓW:
- Zakład Cukierniczy Z. Barczak w Potarzycy - za pyszne słodkości,
- SHP „Zgoda” w Jarocinie - za smaczny chlebek.

Wszyscy zadowoleni, zrelaksowani, wypoczęci i w dobrych humorach wróciliśmy do Jarocina - wyjazd można uznać za bardzo udany.

Our website is protected by DMC Firewall!