Wystawa prac Olgierda Futomy w Jarocinie

Wystawa prac Olgierda Futomy w Jarocinie

 29 lutego 2008 roku w holu kina „Echo” w Jarocinie w ramach cyklu Świat w Jarocinie organizowanych przez Stowarzyszenie JAROCIN XXI odbyło się otwarcie wystawy fotografii Olgierda Futomy - malarza, grafika, autora muzyki oraz plakatów do przedstawień teatralnych. Na ekspozycji znalazły się czarno – białe zdjęcia pokazujące niezwykłe islandzkie krajobrazy. Na tej nordyckiej wyspie autor mieszkał przez dwa lata. Poznał wtedy surowy klimat Islandii oraz zwyczaje i mentalność jej mieszkańców. Swoimi wrażeniami podzielił się podczas spotkania w Cafe Kadr.

Olgierd Futoma pochodzi z Jarocina. W 1993 roku ukończył technikum mechaniczne w naszej szkole, następnie studiował na Wydziale Artystycznym w Kaliszu. Odbył również stypendium w Paryżu u Pawła Jocza, rzeźbiarza polskiego pochodzenia. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw swoich prac plastycznych. Współpracował z teatrami w Kaliszu, Koszalinie, Rzeszowie. Był autorem muzyki m. in. do takich spektakli jak: „Miejsce miłosierdzia” Neil Labuje (Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie), „Małe zbrodnie małżeńskie” Erica Emanuela Schmitta (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie), „Pan Poduszka” Martina McDonagh’a (Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu).

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd