Igłą malowane

Wyhaftowały I miejsce

Uczennice IV klasy technikum odzieżowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie: MAGDALENA NAWROT oraz MARCELINA SZCZEPANIAK 4 kwietnia 2008 zajęły I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w XI Ogólnopolskim i V Międzynarodowym Konkursie Igłą malowane.

Była to kolejna edycja tego turnieju organizowana przez Zespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Dziewczęta pod opieką pani Izabeli Kolanowskiej przygotowały kolekcję zatytułowaną Ludowe inspiracje, na którą złożyły się haftowane płaszcze oraz żakiety. Stworzony przez nie styl ma charakter eklektyczny. Uczennice wykorzystały w swoich pracach hafciarskie style ludowe pochodzące z różnych regionów Polski. Jak widać nowatorskie podejście do ludowej tradycji znalazło uznanie znawców sztuki rękodzielniczej.

Jury w pokonkursowych refleksjach zwróciło uwagę na precyzję pomysłowość i profesjonalizm autorów, a także na wysoki poziom artystyczny zaprezentowanych prac.

Sukces Magdy i Marceliny wydaje się tym większy, że dziewczęta brały udział w konkursie pierwszy raz, choć haftem pasjonują się od wielu, wielu lat.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!