Studniówka 2010

Na sto dni przed maturą, czyli studniówka na 102 w „Dwójce”

16 stycznia w sali RSP Kotlin odbył się bal studniówkowy, na którym tegoroczni maturzyści naszej szkoły, tradycji zadość czyniąc i dając dowód swojej dojrzałości, bawili się wspólnie z przyjaciółmi, dyrekcją, nauczycielami oraz rodzicami.

Studniówka jest wyjątkowym balem, podczas którego uczniowie nie tylko tańczą do białego rana dając upust swojej młodzieńczej sile, fantazji oraz szaleństwu, lecz także studniówka ma ezoteryczną moc i właśnie w tą balową noc magia splata się z tradycją po to, by przynieść uczniom szczęście na maturze.

Jak przystało na prawdziwy bal, wszystko było zapięte na ostatni guzik. Przepiękny wystrój sali, przyciemnione światło, delikatny dreszczyk emocji,… i donośne dźwięki rozpoczynającego bal „Poloneza”.

Wytwornie ubrani maturzyści przedstawili ten tradycyjny taniec wspólnie z gronem pedagogicznym i dyrekcją a następnie zaprezentowali drugi taniec wspólnie z kolegami i koleżankami z wszystkich klas. Na studniówce bawiło się około 150 maturzystów, a każdy z nich tego wieczoru był najważniejszy i wyjątkowy, gdyż każdy z nich odgrywał główną rolę.

A potem już wszystko nabierało coraz większej magii. Wychowawcy z wielką przyjemnością przypięli swoim wychowankom czterolistne koniczynki, życząc im szczęścia i powodzenia nie tylko na maturze, ale i także w całym ich dorosłym życiu. Chyba żadna maturzystka nie zapomniała o czerwonych elementach bielizny, które ponoć również maja przynieść szczęście. Chłopcy przez całą noc nie zdejmowali krawatów licząc na magiczną moc tej przepowiedni. A wszystko to po to, by za sto dni z uśmiechem na twarzy zdać ten najważniejszy egzamin dojrzałości…

Czy te wszystkie ezoteryczne elementy pomogą? Niewiadomo- najważniejsze jest to, żeby każdy z maturzystów w pełni świadomie podszedł do tego egzaminu i aby mógł powiedzieć, że dał z siebie wszystko, aby zdać go najlepiej jak potrafi!

A my trzymamy za Was kciuki, bo wiemy, że będziecie się starać, by nie zawieść nas, waszych rodziców a przede wszystkim samych siebie.

Z życzeniami abyście dali z siebie wszystko i aby magia studniówkowej nocy na długo pozostała w Waszej pamięci

Wychowawcy

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd