Dzień Patrona w jarocińskiej Dwójce

15 grudnia 2010r. młodzież „Dwójki” uroczyście obchodziła Dzień swojego Patrona – Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Zebranych zaszczycili swą obecnością: pan Przemysław Musielak – członek Zarządu Powiatu oraz pan Aleksander Trzeciak – przewodniczący Rady Rodziców.

Na wstępie głos zabrał dyrektor szkoły – pan Witold Bierła. Następnie uczniowie prowadzący uroczystość: Karolina Banaszak i Michał Kukla przedstawili prezentację multimedialną na temat życia i działalności Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Ostatnio w naszej szkole zostało przeprowadzonych kilka konkursów. Środowa uroczystość była świetną okazją do zaprezentowania zwycięzców oraz wręczenia im nagród.

Pani Agnieszka Piestrzyńska przedstawiła laureatów konkursu na wizerunek Eugeniusza Kwiatkowskiego.

W konkursie na portret Kwiatkowskiego zwyciężyły: Paulina Błaszczyk i Karolina Andrzejak, natomiast w konkursie na kolaż związany z działalnością Eugeniusza Kwiatkowskiego zwyciężyła Katarzyna Chmielewska.

Ksiądz Łukasz Ograbek przedstawił laureatów XXI Olimpiady Teologicznej oraz IX edycji Olimpiady Misyjnej. Do etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej, który zostanie przeprowadzony 13 stycznia 2011 roku, zakwalifikowali się: Dariusz Tyrakowski z klasy III TH/M, Robert Mikołajczak z klasy III TE oraz Tomasz Wesołek z klasy III TE.

Trener Tomasz Kwiatkowski przedstawił drużynę chłopców naszej szkoły, biorących udział w I Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Zawody odbyły się z okazji nadania sztandaru oraz imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego ZSP w Grodzisku Wielkopolskim.

12 uczniów ze szkolnej reprezentacji, która zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach XII Licealiady (Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej) otrzymało karnety do Aquaparku w Jarocinie.

Nagrody zwycięzcom wręczyli: dyrektor Witold Bierła oraz przewodniczący Rady Rodziców – pan Aleksander Trzeciak.

O artystyczną oprawę uroczystości zadbali uczniowie klas: I LOW oraz I LOPP wraz ze swoimi opiekunkami, nauczycielkami: Anną Kordus i Marią Adamczak. Zaprezentowano przedstawienie poświęcone E. Kwiatkowskiemu, którego puentą był rap w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Słowa ułożył Bartosz Żwawiak – uczeń drugiej klasy liceum wojskowego:

Dlaczego Kwiatkowski? Dlaczego właśnie on?
Dlatego, że godnie reprezentował polskie tło
Po pierwsze: dlatego, że dziś takich już nie ma,
A mogliby być do końca naszego istnienia,
Ludzie przemysłu, z wyobraźnią, kompetentni
Znający swoją pracę, w tym co robią bezwzględni.
Po drugie: dlatego, że trzeba znać swoich największych,
Nie w piórze, nie w szabli czy gębie najmocniejszych,
Ale takich, którzy decydują o poziomie kraju,
Czy naród u bram piekła czy bliżej ma do raju.
Po trzecie: dlatego – nie wszyscy dobrze władają piórem,
Rzadko wyrastają ponad jakąkolwiek górę,
Eugeniusz te góry potrafił przenosić w dłoniach,
Nie dziw się, że tyle razy miał pot na skroniach.

Ref.
Po pierwsze, dlatego, że był wyjątkową postacią,
Po drugie, Ci co go znają to nie tracą,
Po trzecie, dlatego, że tak bardzo się zasłużył nam,
Przyspieszył gojenie powojennych polskich ran.

Eugeniusz Kwiatkowski wypowiedział kiedyś te słowa,
Które aż po dziś dzień pozostają w naszych głowach:
W tym bowiem miejscu, gdzie do dziś leży Polska,
istnieć może silne państwo do samego końca,
Rządne, świadome swoich celów i trudności
Wolne, rozwijające człowieka wartości,
Demokratyczne, zwarte, zorganizowane,
gdzie szacunek i kultura będą od dziecka wpajane,
państwo nowoczesne, mnożące swoje zasoby
w którym bez wyjątku każdy dąży do rozwoju głowy,

Eugeniusz Kwiatkowski, architekt Polski niepodległej
wybudowanej na nowo cegła po cegle,
Nie był cenionym w Polsce typem wojownika,
który wsławił się walką lub który od miecza znika
Był „tak po prostu” skromnym inżynierem.
Nazwany Odrodzonej Polski Kazimierzem.

Po oficjalnej części uroczystości, dyrektor szkoły – pan Witold Bierła zaprosił gości do sali konferencyjnej.

A co na temat swojego patrona po zakończeniu akademii mówią sami uczniowie?

- Nasz patron był wyjątkowym człowiekiem – mówi z nieukrywaną dumą uczennica szkoły. Wybitnie uzdolnionym, uczciwym, pracowitym; był patriotą, poświęcającym się bez reszty Polsce. Dziś brakuje nam takich ludzi, a przecież jesteśmy w podobnej sytuacji polityczno-gospodarczej – kontynuuje. Eugeniusz Kwiatkowski jest dla nas niezaprzeczalnym wzorem.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!