I po premierze!

 8 maja 2011 roku w kinie Echo w Jarocinie odbyła się premiera filmu nakręconego przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie pt. ”Połączeni”. Film to jeden z elementów kampanii „Drugie życie” (ten najważniejszy), który złożył się na prowadzoną w jarocińskiej Dwójce akcję propagującą transplantacje narządów.

Film opowiada historię dwóch młodych ludzi, z których jedno przez swą niebezpieczną pasję traci życie, ale jednocześnie ratuje życie drugiemu, choremu, oddając swoje serce do transplantacji. Nakręcenie tego filmu i pokazanie go w jarocińskim kinie miało przekonać nasze społeczeństwo, że deklarowanie oddania swoich narządów po śmierci jest najpiękniejszym darem człowieka dla człowieka.

Po filmie można było otrzymać oświadczenie woli (deklarację oddania organów po śmierci), w formie wizytówki, którą należy wypełnić i nosić przy sobie.

Film zakończył się burzą oklasków. Nie zabrakło również gratulacji, podziękowań i kwiatów.

Frekwencja dopisała. W kinie pojawiło się około 150 osób. Zważając, że to czas majówek i innych uroczystości rodzinnych, to niezły wynik.

zobacz galerię<<<

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!