Podsumowanie Kampanii Drugie Życie

W miniony czwartek, 16 czerwca w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące kampanię „Drugie życie” w Wielkopolsce. Kampanii patronowali: Wicewojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Kurator Oświaty.

Wszystkie 33 szkoły, w tym nasza przez ponad pół roku realizowały własne pomysły na promocję transplantacji, rozdawali wiele oświadczeń woli, organizowali konkursy, happeningi. Uczniowie naszej szkoły nakręcili film pt. ,, Połączeni”, który miał na celu pokazać czym jest transplantacja i jak bardzo jest potrzebna. Projekcja filmu odbyła się w jarocińskim kinie „Echo”, na który przybyło ok. 150 osób! Poza tym przygotowaliśmy apele na ten właśnie temat, rozdawaliśmy oświadczenia w szkole oraz mieszkańcom Jarocina i okolic.

Trzy szkoły zostały nagrodzone czekami, które zostaną przekazane na cele charytatywne.

Mimo, że statystyki stawiają wielkopolskie ośrodki transplantacyjne na wysokich pozycjach wśród województw, w których dokonywane są przeszczepy, to zdaniem specjalistów jest jeszcze wiele do zrobienia. Dlatego takie akcje jak „Drugie życie” są bardzo potrzebne i mogą naprawdę pomóc wielu osobom.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!