Ogólnopolski Konkurs wiedzy o zasadach bhp

W dniu 15 maja 2012 roku w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie odbył się finał XII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach bhp dla uczniów zakładów rzemieślniczych - pod patronatem Anny Tomczyk - Głównego Inspektora Pracy i Jerzego Bartnika - Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego. W finale tym wzięła udział Jagoda Kanafa uczennica pierwszej klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie w zawodzie fryzjer. Miejsce to wywalczyła, wygrywając etap regionalny w kaliskiej Izbie Rzemieślniczej. Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawowała p. Katarzyna Uniejewska.

W tym roku o tytuł lidera walczyło 48 uczniów z zakładów rzemieślniczych z 24 izb rzemieślniczych. Wszyscy uczniowie prezentowali wyrównany, wysoki poziom wiedzy. Niestety nasza uczennica nie zakwalifikowała się do finałowej szóstki, ale uzyskując aż 74 punkty na 100 możliwych uplasowała się tuż za podium.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatorów i partnerów konkursu. W gali wręczenia nagród m.in. uczestniczyli: Jadwiga Parada, przedstawiciel Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEN, Zbigniew Żurek, wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pracy przy Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, Małgorzata Kwiatkowska, zastępca Głównego Inspektora Pracy, Maciej Prószyński, Dyrektor Generalny ZRP.

Funkcję przewodniczącego Komisji Konkursowej pełnił Paweł Rozowski – wicedyrektor Departamentu Prewencji i Promocji – Główny Inspektorat Pracy. Spotkanie prowadziła Jolanta Kosakowska – dyrektor Zespołu Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej ZRP.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd