Dni Otwarte Szkoły

Podczas Dni Otwartych w pierwszy marcowy weekend naszą szkołę odwiedziło kilkuset gimnazjalistów. Młodzież z rodzicami w towarzystwie uczniów i nauczycieli z "dwójki" zwiedzała szkołę, miała okazję zobaczyć jej zaplecze dydaktyczno-techniczne i sportowe. Gimnazjaliści najpierw zobaczyli naszą halę sportową, na której odbyło się przemówienie pana dyrektora Witolda Bierły i występy uczniów. Następnie młodzież zwiedziła naszą siłownię z nowym sprzętem, salę do aerobiku, szkolne radio, bibliotekę, sale szkolne - między innymi językowe i informatyczne. Zostało zaprezentowane szkolne koło wolontariatu, zagraniczne wymiany młodzieży, koło regionalistów oraz projekt unijny "Znajdę pracę po szkole zawodowej". Uczniowie mogli również porozmawiać z doradcą zawodowym na temat wyboru przyszłej ścieżki edukacyjnej.

A ścieżek edukacyjnych w ZSP nr 2 jest wiele do wyboru. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą szkoły. Jak zwykle ich zainteresowania były podzielone: część osób zaciekawiło liceum z przysposobieniem wojskowym (niektórzy "odważni" składali karabin i próbowali nawiązać połączenie przez radio) i policyjno-prawnym (tutaj pan policjant objaśniał tajniki zawodu), inni zastanawiają się nad wyborem zawodu technika mechanika z przysposobieniem pożarniczym (można było u nas zobaczyć pokaz straży pożarnej), czy też technika elektryka lub elektronika - oba z przysposobieniem odnawialne źródła energii (co szczególnie zainteresowało uczniów). Przyszli technicy hotelarstwa mieli okazję zobaczyć naszą recepcję oraz pokój hotelowy z łazienką, przyszli uczniowie technikum usług fryzjerskich zwiedzili naszą pracownię, gdzie mogli poddać się zabiegom fryzjerskim, a przyszli technicy pojazdów samochodowych i nie tylko na naszych szkolnych warsztatach mogli zobaczyć pracownię samochodową, elektryczną czy obrabiarek skrawających. Część osób zgłosiła chęć nauki w zasadniczej szkole zawodowej, w której kształcimy we wszystkich zawodach.

Zapraszamy do nas wszystkich już zdecydowanych i jeszcze nie zdecydowanych! Drzwi naszej szkoły są dla Was otwarte cały czas Uśmiech

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!