Dzień Edukacji Narodowej

14 października br. obchodziliśmy święto polskiej szkoły – Dzień Edukacji Narodowej.

Bezchmurne niebo i piękne słońce, mimo nie najwyższej temperatury, pozwoliły nam świętować ten dzień przed budynkiem szkoły. To tutaj zgromadzili się: zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie wraz z rodzicami.

Pan dyrektor Witold Bierła przywitał wszystkich biorących udział w uroczystej akademii, a następnie złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, zwracając uwagę na doskonałą współpracę tych, którzy naszą szkołę tworzą. Dzięki niej, nasza szkoła pięknieje, a jej ranga w środowisku lokalnym systematycznie rośnie.

Słów uznania pedagogom nie szczędzili także zaproszeni goście, którzy w przemówieniach nawiązywali do szybkiego rozwoju ZSP nr 2 w Jarocinie, doceniali bardzo dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną i fachowe zarządzanie placówką.

Życzenia w imieniu swoim oraz starosty jarocińskiego – pana Mikołaja Szymczaka – przekazał na ręce dyrektora szkoły – pan Jacek Jędrzejak – skarbnik powiatowy.

W imieniu uczniów ZSP nr 2 życzenia wszystkim pracownikom szkoły złożyła Magdalena Kolanowska z klasy III TUF.

Dzień Edukacji Narodowej był okazją do uhonorowania Nagrodą Dyrektora Szkoły 48 nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Dyrektor szkoły – pan Witold Bierła docenił także ostatnio odniesione sukcesy naszych sportowców - pierwsze miejsce i złoty medal sztafety 4 X 400m chłopców w Wojewódzkiej Licealiadzie (Poznań) oraz również złoty medal i pierwsze miejsce naszych uczniów w sztafetowych biegach przełajowych chłopców 10 X 400m w Wojewódzkich Mistrzostwach Wielkopolski (Poznań). Gratulujemy chłopcom oraz ich opiekunom!

W niełatwą rolę belfrów i ich niesfornych wychowanków wcielili się uczniowie klasy II LOW, przedstawiając w części artystycznej „szkołę na wesoło”.

Jak co roku, 14 października w naszej szkole miało miejsce ślubowanie klas pierwszych. Dzisiaj uczniowie tych klas stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Spoczął na nich obowiązek kierowania się w życiu wartościami patrona szkoły – Eugeniusza Kwiatkowskiego - pracowitością, życzliwością, skromnością i pogodą ducha.

Zawsze pamiętamy o tych, którzy odeszli… Podczas dzisiejszej uroczystości delegacja uczniów udała się na groby zmarłych pracowników szkoły i kwatery żołnierskie, aby zapalić znicze.

Szkolną akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej zakończyła tradycyjnie - uroczysta defilada klas mundurowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd