Euromania

W dniu 25 października 2013 roku w plenerowej odsłonie, na rynku w Wągrowcu odbył się etat wojewódzki konkursu Euromania, dotyczący wiedzy na temat Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich. Był on stylizowany na popularnym telewizyjnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu” prowadzonym przez Tadeusza Sznuka.

Uczniowie 10 najlepszych Szkół Ponadgimnazjanych Województwa Wielkopolskiego odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącą, pod czujnym okiem jury. Aby zakwalifikować się do finału należało wcześniej przebrnąć przez internetowy quiz wiedzy on-line. Każda z drużyn otrzymała na starcie trzy szanse. W przypadku nie udzielenia, lub błędnej odpowiedzi na zadane pytanie traciła jedną z nich. Z zabawy odpadały kolejno te drużyny, które straciły wszystkie szanse, aż do wyłonienia zwycięzcy.

Ekipa ZSP 2 Jarocin w składzie: Katarzyna Kołodziej, Marietta Matyjewicz, Natalia Szyszka, Patrycja Brylewska, Sebastian Homa w pierwszym etapie zajęła 5 miejsce, stąd z dużymi nadziejami jechała do Wągrowca. Pytania miały różną skalę trudności, stawiając jednym bardzo wysoko poprzeczkę, natomiast szczęściarze otrzymywali często pytania ograniczone do odpowiedzi; „tak” lub „nie”. Nasi uczniowie po zaciętej walce zajęli ostatecznie VI miejsce.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd